Wyświetlacze optotypów

W gabinetach okulistycznych miejsce tradycyjnych tablic z optotypami coraz częściej zabierają ich nowoczesne, podświetlane wersje, wyświetlacze LED lub rzutniki. Wszystkie te rozwiązania doskonale spełniają swoją funkcję, a ponadto wyposażone są w pewne ułatwienia. Dzisiaj opiszemy pokrótce zalety każdego z nich, dowiesz się też gdzie zaopatrzyć Twój gabinet w tego rodzaju pomoce okulistyczne.

Tablice podświetlane

Tablice podświetlane są unowocześniona wersja tradycyjnych produktów kartonowych. Współczesne modele sterowane są bezprzewodowo, za pomocą pilota na podczerwień. W zależności od potrzeb badania podświetlić można tylko wybrany znak, cyfrę, literę lub wszystkie znaki znajdujące się w rzędzie. Urządzenia okulistyczne nowego typu odznaczają się nieskomplikowanym montażem i są niezawodne. Dzięki łatwej wymianie optotypów pozwalają znacznie skrócić czas badania. Wśród optotypów, obok tradycyjnych liter znajdują się także cyfry, litery, pierścienie Landolta, haki Snellena, lub obrazki przeznaczone do badania wzroku u dzieci.

Wyświetlacze optotypów

Wyświetlacze optotypów dostępne są w wielu rodzajach i wersjach. Często wyposażone są w niezawodne wyświetlacze LCD, charakteryzujące się bardzo dobrym kontrastem i szerokim kątem widzenia. Można nimi wygodnie sterować za pomocą pilota i zawiesić w dowolnym miejscu w gabinecie. Na urządzeniu można wyświetlać różnego rodzaju optotypy, odtwarzać dźwięki lub filmy, a także zapisywać dane pacjenta. Można także ustawić czas, po jakim urządzenie automatycznie się wyłączy.

Rzutniki do optotypów to ciekawe rozwiązanie, coraz częściej spotykane w gabinetach okulistycznych. Urządzenia te wyposażone są w białe diody LED, które zapewniają jasne światło, bardzo wyraźny kontrast, doskonałą widoczność i wiele ułatwień. Można nimi wygodnie sterować za pomocą pilota. Wyświetlane znaki są zawsze wyraźnie, dzięki regulacji mocy oświetlenia. Wyświetlać można oprócz liter także cyfry, obrazki, haki Snellena, pierścienie Landolta, Panele czerwono-zielone lub podwójne polaryzacyjne. Wyświetlacze pozwalają zdiagnozować astygmatyzm, określić punkt fiksacyjny lub wykonać wiele innych badań.

Jakie więc urządzenie wybrać, które z nich najlepiej sprawdzi się w gabinecie okulistycznym?

Niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzesz po zakup warto udać się w sprawdzone miejsce takie jak sklep Mdt.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór rzutników optotypów, wyświetlaczy i podświetlanych tablic, a także wiele urządzeń, narzędzi i pomocy okulistycznych w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie czekaj odwiedź sklep MDT.pl i zaopatrz Twój gabinet w doskonałe pomoce do badania wzroku!

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.