Integracje dla sklepu internetowego – oprogramowanie dla sklepu

Obecnie sprzedaż online jest bardzo prężnie rozwijającym się biznesem. Ostatnie badania wskazują, że już ponad 70% internautów robi zakupy online. Dodajemy produkty do wirtualnego koszyka, opłacamy zamówienie i czekamy, aż zamawiany artykuł do nas dotrze. 

Wszystko dzieje, jakby z tyłu, a my, zamiast poświęcać czas na chodzenie po sklepach, spędzamy go zupełnie inaczej. Jednak mało osób wie, że za sklepem www stoją narzędzia i rozwiązania, które optymalizują pracę, dzięki czemu obsługa nawet kilkuset zamówień dziennie nie stanowi problemu.

Na czym polega optymalizacja?

Klient zakupił nasz produkt, później kolejne kroki przygotowania wysyłki wyglądają mniej więcej w taki sposób:

– dostajemy maila na client pocztowy o tym, że klient kupił nasz produkt. W mailu mamy wszystkie niezbędne informacje takie jak: ilość sztuk, formę płatności, rodzaj dokumentu sprzedaży, formę i adres dostarczenia
– mail jest przekazany do następnego działy, który przygotowuje i zabezpiecza przesyłkę do wysyłki, aby zakupiony towar dotarł do klienta w nienaruszonym stanie
– wystawiany jest dokument sprzedaży (paragon lub faktura) w programie ERP
– wystawiany jest list przewozowy przez stronę www firmy kurierskiej
– musimy zaktualizować stan magazynowy na stronie naszego sklepu.

Mniej więcej taka jest ścieżka dokumentacyjna i towarowa, jeśli chodzi o zamówienie towaru online. Jest to parę punktów (czasami są one jeszcze bardziej rozwinięte, ale to kwestia firmy), gdzie praktycznie każdy z nich jest wykonywany w osobnym oprogramowaniu. 

Jednak są rozwiązania, które automatyzują cały proces i pozwalają spiąć to wszystko poprzez jedną platformę, dzięki czemu oszczędzamy na czasie i efektywności pracy. Jedną z platform to takiej integracji właśnie jest sellintegro.pl

integracje do sklepu internetowego

Sellintegro.pl – co to takiego?

Sellintegro jest największą platformą, która pozwala na automatyzację procesów w firmie, która zajmuje się branżą e-commerce. Dzięki Multiintegratorowi (system przetwarzania danych) można spiąć program ERP, sklep i marketplace

Takie rozwiązanie pozwala na bieżąco sprawdzać i analizować wszystkie newralgiczne dane, takie jak, np.: zmiana stanów magazynowych. 

Jeśli sprzedajemy coś w naszym sklepie www, na Allegro oraz na Amazon, możemy wszystkie te sklepy i czynności zrobić „na piechotę”. Sellintegro daje narzędzie, z którego poziomu jedna osoba jest w stanie zapanować nad wszystkimi tymi elementami (zamiast logować się do każdego portalu sprzedażowego i zmieniać dane, jedno kliknięcie zrobi to za nas na każdej platformie). 

Dzięki temu oszczędzamy czas, co prowadzi do zwiększonej liczby zrealizowanych zamówień oraz małej ilości błędów (ponieważ eliminujemy czynnik ludzki z każdego etapu realizacji zamówienia, poprzez automatyzację).

Co mogę spiąć przez Sellintegro?

Platforma pozwala spiąć praktycznie każdy popularny program ERP (Subiekt, Optima, Nexo, Enova itd.) wraz z najpopularniejszymi marketplace’ami (Allegro, Amazon), oraz platformami do budowania sklepów online (Shoper, Prestashop), a kończąc na firmach kurierskich (UPS, GLS, Inpost). Jak widać, Sellintegro jest potężnym narzędziem, które ułatwia praktycznie każdy etap sprzedaży online.

Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od tego, co chcemy zintegrować. Np.: Pakiet integracji dla ERP Optima – All in One kosztuje 179 zł netto miesięcznie. Sam pakiet to ponad 20 integracji, które pomogą nam zautomatyzować wiele procesów. 

Pakiet wszystkich integracji dla Insert Naviro to wydatek 399 zł netto miesięcznie. Jak widać, cena jest uzależniona od rodzaju oprogramowania, na którym pracujemy. Oprócz pełnych pakietów możemy wybrać również tylko, co nas interesuje, jak np.: przesyłanie zamówień z Allegro do Comarch ERP Optima, które kosztuje 79 zł netto miesięcznie. 

Pamiętajmy, że korzyści, jakie zyskamy z tytułu integracji, będą zdecydowanie większe niż cena jaką musimy zapłacić ze wskazane rozwiązanie. 

Sukces w e-commerce? Tylko z Sellintegro.pl

Osiągnięcie sukcesu w biznesie nie zawsze jest łatwe. Jednak, aby go osiągnąć, powinniśmy współpracować z najlepszymi w swoich fachu. Sellintegro jest idealną platformą do tego, aby w sprzedaży online osiągnąć sukces. W razie problemów możemy liczyć na profesjonalną pomoc na każdym kroku do pełnej integracji naszego sklepu. 

Nie warto inwestować w niepewne rozwiązania, co do których mamy wątpliwości. Platforma Sellintegro.pl została sprawdzona przez miliony użytkowników i jest polecana jako najlepsze rozwiązanie do optymalizacji i automatyzacji procesów w naszym sklepie www. (Więcej zajdziesz tutaj: https://sellintegro.pl/pl/content/151-cennik).

Redakcja myvisions.pl