Jakie sprawy można załatwić w biurze rachunkowym w Gdańsku?

Z usług biura rachunkowego korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. Właściciel firmy musi prowadzić księgi podatkowe, których sam najczęściej nie potrafi wypełnić. W takich sytuacjach pomaga biuro rachunkowe Gdańsk. Czym dokładnie zajmuje się księgowość? Czy z usług mogą korzystać tylko przedsiębiorcy?

Biuro rachunkowe Gdańsk – podstawowy zakres usług

W biurach rachunkowych pracują księgowe, które zajmują się w dużym skrócie rejestracją różnych zdarzeń w ujęciu pieniężnym. Każde z tych zdarzeń musi zostać udokumentowane i wpisane w odpowiednie księgi. Biuro rachunkowe zajmuje się prowadzeniem ksiąg, gromadzeniem i analizowaniem faktur, a także współpracą z urzędem skarbowym i innymi instytucjami, z którymi przedsiębiorca musi się rozliczyć. Księgowa ma także obowiązek informowania właściciela firmy o stanie majątkowym. W biurze rachunkowym można załatwić wszelkie sprawy, które dotyczą prowadzenia różnych działalności gospodarczych. Właściciel firmy powierzając sprawy rachunkowe księgowej, może spokojnie skupić się na rozwoju firmy bez obaw, że zapomni odprowadzić jakąś składkę czy nie zapłaci podatku.

Kto może korzystać z usług biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe Gdańsk świadczy usługi nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych. Przedsiębiorcy przede wszystkim powierzają księgowej prowadzenie ksiąg rachunkowych i ewidencję VAT. Księgowa przygotowuje również wszystkie deklaracje CIT, PIT i VAT, które należy złożyć do urzędu skarbowego. Także opłaty do ZUS-u są realizowane przez biuro księgowe. W takim miejscu można też załatwić wszystkie sprawy związane z obsługą pracowników. Księgowy potrafi sporządzić umowę o pracę i akta osobowe, a także rozliczyć urlopy czy nadgodziny. Z oferty biur rachunkowych korzystać mogą także osoby fizyczne, które chcą rozliczyć podatek dochodowy lub nie wiedzą, jak wypełnić deklarację PIT.

Dodatkowe usługi biura rachunkowego Gdańsk

Wiele biur specjalizuje się w danym zakresie rachunkowości, choć w większości miejsc można załatwić praktycznie wszystko. Niektóre biura mają szerszy zakres usług i oferują na przykład pomoc w założeniu spółki czy jednoosobowej działalności gospodarczej. Księgowy może także przygotować różnego rodzaju analizy finansowe czy zająć się windykacją należności. W niektórych biurach można także wykupić usługę dotyczącą archiwizacji dokumentów. W ostatnim czasie popularną usługą stał się wynajem biura wirtualnego. Jest to oferta skierowana do osób prowadzących działalność, które często pracują w różnych miejscach i nie mają stałej siedziby firmy.

Redakcja myvisions.pl