Czy na forum internetowym znajdziemy właściwą pomoc prawną?

Osoby zadłużone poszukują porad prawnych w różnych miejscach. Najczęśniej jednak swoje poszukiwania zaczynają od Internetu. Jest to zupełnie oczywiste, bo w internecie można znaleźć setki stron z poradami prawnymi, a także grupy i fora dyskusyjne. Korzystając z pomocy prawnej na forum trzeba pamiętać, że porady tam udzielane nie zawsze muszą być poprawne merytorycznie.

Zacznijmy od tego, że nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie i czy porady pisane przez tą osobę są zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami. Osoba doradzająca na forum może nie mieć odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, aby doradzać w tak istotnych sprawach.

Dlatego jeżeli już chcemy się posiłkować poradami prawnymi z Internetu, to najlepiej jeżeli pochodzą one ze stron internetowych kancelarii prawnych.

Czy istnieją serwisy prawne warte uwagi?

Niewiele jest stron internetowych, gdzie znajdziemy rzetelne porady o tematyce z zakresu. Szczególnie jeżeli interesuje nas tematyka prawa prawa bankowego. Jednym z takich nielicznych miejsce jest forum dla zadłużonych gdzie porad udzielają radcowie prawni i adwokaci.

Jest to bezpłatne forum moderowane przez prawników z kancelarii Eurolege. Daje nam to pewność, że porady tam zamieszczone są rzetelne i oparte na wiedzy prawniczej. A co ważne takie porady są w pełni darmowe. Można je znaleźć pod adresem www.forumdlazadluzonych.pl

Jednakże bez względu na to jakie informacje przeczytamy w sieci, to i tak wszelkie działania powinniśmy konsultować z mecenasem. Lepiej nie ryzykować działań samodzielnie, bo podejmując niewłaściwe kroki możemy sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. W szczególności jeżeli trzeba napisać jakieś pismo i wysłać je do wierzyciela, instytucji państwowej albo do sądu. Wtedy taka pomoc prawnika będzie nieoceniona!

Poszukując prawnika do prowadzenia naszej sprawy możemy skorzystać z polecenia znajomych lub rodziny, albo zweryfikować opinie w Google. Jest wiele kancelarii, które mają swoje strony internetowe i łatwo można zapoznać się z ich ofertą.

W jakim miejscu szukać doświadczonego prawnika

Wśród nielicznych kancelarii, które specjalizują się w sprawach oddłużeniowych jest Kancelaria Eurolege. Od lat pracownicy tej kancelarii oddłużeniowej pomagają Polakom wyjść ze spirali zadłużenia. Co by nie pisać, to kancelaria eurolege opinie w Internecie ma bardzo pozytywne. Wśród jej specjalizacji jest właśnie antywindykacja, oddłużanie chwilówek, a także zwrot prowizji bankowej przy wcześniejszej spłacie kredytu.

Osoby, które chcą skorzystać z pomocy kancelarii mogą najpierw wysłać dokumenty do darmowej analizy prawnej. Taka analiza do niczego nie zobowiązuje i nie musimy po niej zlecać prowadzenia sprawy. W każdej chwili możemy zrezygnować. Jednocześnie za darmo dowiemy się, czy w naszej sytuacji oddłużenie będzie możliwe.

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *