Pozbądź się długów raz na zawsze

Długi są plagą narodów i społeczeństw. na każdej ulicy znajdziemy placówki przynajmniej kilku banków kusząc nas tanimi kredytami. Polecają kredyt na każdą bolączkę, zepsutą pralkę, nowy samochód czy wakacje z dziećmi. Wciąż podkreślając walory pożyczek i kredytów nie informuje się wystarczająco o zagrożeniach jakie mogą płynąć z zaciągania właśnie pożyczek. W czasach gdy banki wręcz na siłę wciskają ludziom kredyty i pożyczki zjawisko coraz większej liczby zadłużonych osób staje się naprawdę niebezpieczne. Gdy osoby zaczynają z różnych względów sięgać po rozwiązania parabankowe, może to oznaczać, że wpadły w pętlę zadłużenia, z której naprawdę ciężko będzie im wyjść.

Co zrobić, gdy nie mamy pieniędzy na spłatę pożyczki?

Niestety banki i pożyczkodawcy nie chcą zbyt długo czekać na spłatę. Regularnie dzwonią i wymuszają uregulowanie zaległych rat. Niejednokrotnie też posuwają się do gróźb przekazania sprawy do windykacji i sądu. Ludzie, którzy stają w obliczu tak wielkiego stresu niejednokrotnie szukają wciąż tych samych rozwiązań. Szukają ludzi czy też instytucji, które mogą im pożyczyć pieniądze. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie. Na dzień dzisiejszy jest o wiele więcej lepszych sposobów na to, jak pozbyć się długów.


Po pierwsze warto wykonać tak zwany spis z natury, czyli spisać wszystkie cenne rzeczy jakie się posiada. Następnie, dla dobra sytuacji i ratowania się od nadchodzących kłopotów trzeba będzie je sprzedać. Zgromadzone w ten sposób pieniądze warto przeznaczyć na najbardziej zaległe raty. A jeżeli jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że raty są spłacane jeszcze regularnie, to warto wybrać kredyt, którego najmniej mamy do spłaty i zakończyć spłatą całości.

Pomoc od banków w trudnej sytuacji


Osoby, które mają wiele pożyczek i kredytów, ale jeszcze resztkami sił radzą sobie ze spłatą kredytów, są wbrew pozorom w dobrej sytuacji. Banki wychodzą na przeciw takim osobom proponując kredyt konsolidacyjny. Pozornie kusza obniżeniem raty. Dużym jednak mankamentem tego kredytu jest wydłużony czas spłaty, a co za tym idzie, większe odsetki i większy koszt takiego kredytu. Lecz może to być dobre chwilowe rozwiązanie, by nabrać głęboki oddech i znaleźć rozwiązania pozwalające spłacić całość zadłużenia.
Ostatecznością dla wielu osób staje się od jakiegoś czasu upadłość konsumencka. Ludzie popadający w ogromne zadłużenie mają możliwość zdecydowania się na ten krok w chwili, gdy już na prawdę nie mają możliwości spłaty swoich zobowiązań. Po ogłoszeniu mają niestety ograniczone prawa konsumenckie i przez minimum 10 lat nie będą mogli zaciągać kredytów.

Redakcja myvisions.pl