Samodzielne projektowanie wizytówki – o czym należy pamiętać?

Efektowny druk akcydensowy stanowi ważny element komunikacji biznesowej. Tworząc wizytówkę, należy jednak pamiętać o zachowaniu spójności i czytelności całego projektu. Warto wiedzieć, które czynniki wpływają na uzyskanie odpowiedniego efektu.

Pomysł

Na wizytówce należy umieścić najważniejsze informacje, dotyczące firmy, lub dane, pozwalające na kontakt z przedstawicielem przedsiębiorstwa. Warto pamiętać o zastosowaniu zróżnicowanej kolorystyki i wyróżnień poszczególnych komunikatów. Rozwiązanie to ułatwi odbiorcom odpowiednie zinterpretowanie umieszczonych na druku elementów. Nie wolno zapominać, by na druku akcydensowym umieścić logo przedsiębiorstwa. Jego kolorystyka powinna odpowiadać tonacji całego projektu. W przypadku standardowych wizytówek logo warto umieścić w lewym, górnym roku druku. Hasło marki w niebanalny sposób wzbogaci opracowany koncept. Ciekawie sformułowany motyw przewodni, oddający zasady działania firmy, pozwoli natomiast pozyskać wartościowych kontrahentów.

Kolorystyka projektu

Tworząc wizytówkę przedsiębiorstwa, dobrze jest kierować się psychologią barw. Każdy kolor oddziałuje bowiem w określony sposób na umysł odbiorcy, intepretującego oglądany projekt i umieszczony na druku komunikat. Firmy, zajmujące się projektowaniem ubrań, lub kosmetyków i akcesorii do makijażu, powinny zdecydować się na stworzenie wizytówki w jasnej tonacji. Idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw z branży medycznej jest wykorzystanie zielonej kolorystyki projektu. Przy wyborze barwy konceptu należy zastanowić się nad przekazem kierowanym do odbiorcy. Czerwony kolor oddaje energiczność, dlatego jego zastosowanie sugerowane jest biznesmenom, pragnącym stworzyć projekt, odzwierciedlający prężne działania swojego przedsiębiorstwa. Żółty kolor stanowi natomiast świetną opcję w przypadku osób, specjalizujących się w branży edukacyjnej lub dziennikarskiej.

Chcąc stworzyć dobrą wizytówkę, warto skorzystać z oferty dostępnej na stronie internetowej https://chroma.pl/pl/wizytowki. Profesjonalna drukarnia zapewnia bowiem dostosowanie nowoczesnych rozwiązań do zapotrzebowania klientów.

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.