Prezenty dla grafika

Praca grafika to obecnie jeden z najbardziej pożądanych i lepiej płatnych zawodów na polskim rynku. Zarobki grafików komputerowych w Polsce wynoszą średnio 6000 złotych brutto co już samo w sobie jest kwotą sporą kiedy weźmiemy pod uwagę, że najniższa krajowa w Polsce za rok 2020 wynosi 2200 złotych brutto, a średnie zarobki w naszym kraju wynoszą według danych Głównego Urzędu Statystycznego z poprzedniego roku około 3500 złotych, również liczonych brutto.

Co kupić grafikowi?

Każdy z nas ma pewnie jakiegoś znajomego, który zajmuje się hobbistycznie lub zawodowo grafiką komputerową. Jest to bowiem zawód coraz popularniejszy co widać chociażby po liczbie osób, które rozpoczęły studia na kierunkach graficznych w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat. Każdego roku notuje się kilku procentowy wzrost liczby chętnych na tego typu kierunki. Najwięcej chętnych jest w największych miastach, czyli w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach. Według danych statystycznych średni wiek grafika komputerowego, który zajmuje się grafiką zawodowo, wynosi trzydzieści pięć lat. Jest to więc zawód w którym pracują przede wszystkim ludzie młodzi. Zdecydowana większość (około trzech czwartych) grafików to również mężczyźni. Zawód ten, podobnie jak praca informatyka czy też administratora, jest mało popularna wśród kobiet. Jest to delikatny paradoks, ponieważ w zawodzie rysownika znajdziemy już na przykład więcej kobiet niż mężczyzn, a jest to praca dość mocno podobna do pracy jaką wykonuje grafik komputerowy.

Skoro każdy z nas zna kogoś, kto jest grafikiem komputerowym, to zapewne część z tych znajomych jest naszymi przyjaciółmi. Nie obejdzie się zatem bez złożenia raz w roku życzeń takiej osobie z okazji jej urodzin. Jeżeli to nasz przyjaciel, to wypadałoby też kupić mu raz w roku prezent na jego urodziny i mu (lub jej) go wręczyć.

W takim razie jakie prezenty dla grafika będą najlepszym pomysłem?

Najlepszym prezent dla każdego będzie coś co pasuje do zainteresowań lub cech charakteru danej osoby, a niekoniecznie do jej zawodu. Dlatego też najlepszym prezentem dla grafika może być paradoksalnie coś co nie jest prezentem dla grafika. Przykładowo jeżeli nasz przyjaciel-grafik słucha nałogowo jakiegoś zespołu, to kupmy mu ich najnowszą płytę lub pójdźmy dalej i kupmy mu bilet na ich najnowszy koncert. Jeżeli bardzo lubi gotować, to może pomyślmy o komplecie noży wysokiej jakości. Jeżeli natomiast interesuje się fotografią, to wykupmy mu kurs fotografii u jakiegoś znanego fotografa lub też album ze zdjęciami.

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *