Jak zarabiać na kartach kredytowych?

Potrzebujesz gotówki? W takim razie warto zastanowić się, jak zarabiać na kartach kredytowych. Z pewnością jest to sposób zarobku godny uwagi. Trzeba jednak być uważnym i zdyscyplinowanym. Poznaj kilka sposobów na to, jak zarabiać na kartach kredytowych!

1. Jak zarabiać na kartach kredytowych dzięki okresom bezodsetkowym?


Jeżeli pracujesz na etacie, to śmiało możesz przelać swoje pieniądze na konto oszczędnościowe z atrakcyjnym oprocentowaniem. I wcale nie musisz ich ruszać! Twoja karta kredytowa najprawdopodobniej jest objęta okresem bezodsetkowym, więc możesz śmiało żyć ze środków, które na niej masz. Przed upływem karencji wypłacasz pieniądze z konta oszczędnościowego i spłacasz ją. Więc jak zarabiać na kartach kredytowych? Bardzo prosto!

2. Rabaty, rabaty, rabaty!


Banki bardzo często oferują różne promocje i dodatki na swoje usługi. Sprawdź, czy Twoja karta kredytowa nie oferuje obniżek w miejscach, które często odwiedzasz. Jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać na kartach kredytowych, po prostu dobierz taką, która pozwoli Ci jak najbardziej obniżyć koszty Twoich zakupów! Różnica jest jedynie taka, że płacisz kartą kredytową, a zadłużenie spłacasz z konta oszczędnościowego, jak w pkt. 1.

3. Jak zarabiać na kartach kredytowych z funkcją moneyback?


Funkcja moneyback pozwala na otrzymanie zwrotu części kwoty wydanej za pomocą karty kredytowej. Zwrot ten jest naliczany pod koniec miesiąca i otrzymujesz go w formie dodatkowej kwoty na karcie kredytowej.

4. Programy lojalnościowe


Warto też zastanowić się, jak zarabiać na kartach kredytowych dzięki programom lojalnościowym. Polegają one na zbieraniu punktów, które potem wymienia się na nagrody. Zdarza się, że są one naprawdę atrakcyjne!

Co musisz jeszcze wiedzieć?


Pamiętaj, żeby spłacić zadłużenie przed upływem okresu karencji. W przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić odsetki od całego okresu kredytowania!

Jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać na kartach kredytowych, to powinieneś przede wszystkim wiedzieć, że nie można traktować karty kredytowej jako pożyczki długoterminowej. A to dlatego, że jej oprocentowanie nie jest korzystne i będziesz musiał płacić duże odsetki.

Wiesz już, jak zarabiać na kartach kredytowych, ale… musisz jeszcze znać wszystkie koszty posiadania swojej karty. Banki w końcu tez chcą zarobić, więc mogą one być wyższe niż Twoje zyski. Dodatkowo pułapki mogą się kryć w opłatach za transakcje gotówkowe albo prowizjach za przelewy. Jeśli jednak dokładnie wszystko sprawdzisz, to z pewnością nie zawiedziesz się.

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *