Nie możesz wyjść z długów? Poznaj trzy zalety kredytu konsolidacyjnego

Jeszcze do niedawna wzięcie stosunkowo niewielkiej pożyczki było dziecinnie proste. Doprowadziło to do tego, że wiele osób jednym kredytem spłacało kolejny i ostatecznie wpadło w wir długów. Czasami pożyczka z banku była również wymuszona nagłym zdarzeniem losowym. Pierwszym krokiem dłużnika do uporządkowania finansów może być kredyt konsolidacyjny. Poznaj najważniejsze zalety takiego rozwiązania.

Płacisz jedną ratę za wszystkie zobowiązania

Konsolidacja długu polega na tym, że zaciągnięte uprzednio kredyty są ze sobą łączone i stają się jedną pożyczką. Ponadto bank przelicza oprocentowanie poszczególnych kredytów i na tej podstawie ustala stawkę dla kredytu konsolidacyjnego. W rezultacie dłużnik co miesiąc płaci tylko jedną, wspólną ratę dla wszystkich zobowiązań finansowych. W ten sposób zmniejsza się ryzyko przegapienia terminu, co często zdarza się osobom z wieloma pożyczkami.

Bank spłaca za swojego klienta długi, a ten dzięki temu ma zobowiązania finansowe tylko względem jednej instytucji. Kredyt konsolidacyjny w Niemczech jest równie dostępny dla Polaków mieszkających za zachodnią granicą. Dobrym pomysłem w tym przypadku może być zwrócenie się po poradę do firmy VKL, której polskojęzyczni konsultanci znajdą najlepsze rozwiązanie dla osoby mającej na głowie nawet kilkanaście pojedynczych kredytów.

Możesz wydłużyć okres spłaty długów

Bardzo istotną zaletą kredytu konsolidacyjnego jest ponadto możliwość rozłożenia rat na znacznie więcej lat niż w przypadku większości pożyczek. Niespłacenie chwilówki lub innego kredytu w terminie wiąże się często z koniecznością zapłacenia skandalicznie wysokich odsetek. Dodatkowe i stale rosnące zobowiązanie finansowe może zupełnie zrujnować domowy budżet i skłonić do wzięcia kolejnego kredytu w celu uniknięcia np. windykacji.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego okres spłaty zobowiązania może wynieść nawet 10 lat. Dość istotną wadą takiego rozwiązania jest wyższe oprocentowanie, które wynika z rozłożenia spłaty kredytu na wiele lat. Często jest to jednak jedyne sensowne i możliwe wyjście z trudnej sytuacji finansowej. W przypadku dużego kredytu konsolidacyjnego bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia w postaci np. zastawu lub poręczenia.

Możesz liczyć na znacznie niższe raty

Rozłożenie spłaty zadłużenia na wiele lat sprawia, że możliwe jest ustalenie dość niskiej raty miesięcznej. Jest to dość logiczne, ponieważ ta sama kwota zostanie zwrócona w ciągu np. 10 lat zamiast zaledwie dwóch. Dla wielu osób jest to często możliwość powrotu do w miarę normalnego życia. Czasami dłużnicy znajdują się w tak trudnym położeniu nie tyle z lekkomyślności, co np. z powodu nagłej utraty pracy lub problemów zdrowotnych.

Problemy finansowe mogą dopaść także Polaków, którzy wyjechali do Niemiec w celach zarobkowych i zamieszkali na stałe w tym kraju. W takiej sytuacji warto zwrócić się do polskojęzycznej firmy VKL, która może pomóc w szybkim znalezieniu na terenie Niemiec dobrego kredytu konsolidacyjnego z odpowiednią wysokością rat. W ten sposób można zatrzymać naliczanie odsetek i rozpocząć spłatę długu na nowych zasadach.

Redakcja myvisions.pl