Trendy w webdesignie

Tworzenie stron internetowych to rozległa kategoria w świecie IT. Osoby, które zajmują się tworzeniem stron aktualnie bardziej nazywani są webdesignerami lub web-deweloperami niż programistami. Do tworzenia stron potrzebna jest też osoba, która zna się na UI – User Interface oraz UX – user experience, a także grafik. Aby stworzyć stronę jest potrzebny zespół ludzi lub jedna osoba, która będzie w stanie wykreować witrynę internetową. Niezależnie od tego ile osób będzie się tym zajmowało, trzeba znać trendy w webdesignie. Dawniej zupełnie inaczej tworzyło się strony. Były one dość proste, nie zwracano uwagę na ich styl oraz czytelność. Nagle jednak zaczęto zadawać sobie pytanie, co można robić lepiej w tej dziedzinie. Po pierwsze powstała rozbudowana technologia do nadawania stylu stronom, a także życia, tego, żeby strona się animowała, coś się na niej działo.

Dostosuj stronę do zmieniających się trendów

Strona internetowa przez trendy w webdesignie powinna co jakiś czas się zmieniać, bo użytkownicy również zaczęli bardzo zwracać uwagę na wygląd strony i jak się z niej korzysta oraz na pierwsze wrażenie. Jeśli chodzi o konkretne tendencje w webdesignie nie zmienia się zasada „mobile first”, gdzie stronę tworzy się najpierw pod użytkownika urządzeń mobilnych. Nie użytkowników laptopów czy większych ekranów, ponieważ użytkownicy coraz chętniej korzystają z telefonów. Bardzo ważna jest optymalizacja – strony mają się wyświetlać szybko, bo tylko takie chce odwiedzać użytkownik. Zbadane jest, że ludzie wchodzący na stronę szybko z niej wychodzą jeśli wczytuje się ona zbyt wolno. Jednym z hitów w ostatnim czasie jest ciekawy efekt, który nazywa się marquee – pływanie tekstu w płaszczyźnie poziomej. Jest to zabieg stylowy, który nadaje stronom lekkości. Ważny w trendach jest również stylowy minimalizm. Jak najmniej na stronie, ale konkretnie. W tym kontekście znana jest też moda na jedną fotografię bazową, która jest tłem dla całej strony.

Czym jest fotografia bazowa na stronie?

Nie jest ona krzykliwa i kolorowa, ale raczej wtapiająca się w tło z delikatnymi kolorami i obrazami. Nie chodzi tutaj przysłonięcie strony, ale jej dopełnienie. Ludzie są już zbyt zarzucani treściami, obrazami, a także całym contentem w internecie. Ciekawy rozwiązaniem stosowanym na stronach internetowych jest również tryb dzienny oraz nocny. Jest to widoczne na stronach wyświetlanych na smartfonach i laptopach, a także w aplikacjach mobilnych. Ciekawym trendem jest również wstawianie animowanego loga, ale jednocześnie prostego. Nie muszą to być zaawansowane ruchy, ale delikatna animacja potrafi dać fajny efekt.

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *