Zwiększ swoje szanse na uzyskanie zatwierdzonej pożyczki osobistej

Czyszczenie kredytu i spłata zadłużenia to dwa sposoby, które pomogą Ci zakwalifikować się do uzyskania pożyczki osobistej. Nie ma uniwersalnej formuły na zatwierdzenie wniosku o pożyczkę osobistą. Wymagania takie jak ocena kredytowa i dochód różnią się w zależności od pożyczkodawcy, a niektórzy pożyczkodawcy online biorą pod uwagę nietradycyjne dane, takie jak wolne przepływy pieniężne lub poziom wykształcenia.

Ale firmy pożyczkowe mają jedną wspólną cechę: chcą otrzymać spłatę na czas, co oznacza, że zatwierdzają tylko tych pożyczkobiorców, którzy spełniają ich wymagania. Oto pięć wskazówek, które zwiększą Twoje szanse na zakwalifikowanie się do otrzymania pożyczki osobistej.

Wyczyść dotychczasowe zadłużenie

Punktacja kredytowa jest istotnym czynnikiem przy rozpatrywaniu wniosków o pożyczkę osobistą. Im wyższa punktacja, tym większe szanse na zatwierdzenie. Sprawdź, czy w Twoich raportach nie ma błędów. Powszechne błędy, które mogą zaszkodzić Twojej punktacji to błędne konta, zamknięte konta zgłoszone jako otwarte i nieprawidłowe limity kredytowe, zgodnie z https://pozyczkolog.pl/.

Raporty kredytowe można uzyskać bezpłatnie raz w roku na stronie AnnualCreditReport.com. Mając dowody na poparcie swoich roszczeń, zakwestionuj wszelkie błędy online, pisemnie lub telefonicznie.

Bądź na bieżąco z płatnościami. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pilnuj comiesięcznych płatności za wszystkie swoje długi, płacąc więcej niż minimum, kiedy tylko możesz. Będzie to korzystne dla Twojej historii płatniczej i wskaźnika wykorzystania kredytu, czyli procentu dostępnego kredytu, który wykorzystujesz. 

Większy limit

Poproś o zwiększenie limitu kredytowego. Zadzwoń na numery obsługi klienta znajdujące się na odwrocie Twoich kart kredytowych i poproś o podwyższenie limitu. Masz większe szanse, jeśli Twoje dochody wzrosły od czasu nabycia karty i jeśli nie spóźniłeś się z żadnymi płatnościami.

Ta strategia może zrewanżować się i tymczasowo zaszkodzić twojej punktacji kredytowej, jeśli wymaga twardego naciągnięcia na twój kredyt, więc zapytaj o to wcześniej wierzyciela.

Przywróć równowagę między długami a dochodami

We wnioskach o pożyczkę pytamy o Twój roczny dochód, a możesz uwzględnić pieniądze uzyskane z pracy na pół etatu. Rozważ rozpoczęcie pracy na boku, aby uzupełnić swoje dochody, lub pracuj nad podwyżką w swojej pełnoetatowej pracy.

Zrób też, co możesz, aby spłacić zadłużenie.

Rozważ sprzedaż płynnych aktywów, takich jak akcje trzymane na kontach podlegających opodatkowaniu. Wykorzystanie uzyskanych w ten sposób środków na spłatę wysokooprocentowanych długów konsumenckich powinno przynieść Ci wyższą stopę zwrotu, zapewnia https://pozyczkolog.pl/.

Zwiększenie dochodu i obniżenie zadłużenia poprawia wskaźnik zadłużenia do dochodu, który jest procentem miesięcznych płatności z tytułu zadłużenia podzielonym przez miesięczny dochód. Nie wszyscy pożyczkodawcy mają ścisłe wymagania DTI, ale niższy wskaźnik pokazuje, że twój obecny dług jest pod kontrolą i możesz wziąć na siebie więcej.

Nie proś o zbyt wiele gotówki

Wnioskowanie o więcej pieniędzy niż to, czego potrzebujesz, aby osiągnąć swój cel finansowy, może być postrzegane jako ryzykowne przez kredytodawców,. Spójrz na powód, dla którego prosisz o pożyczkę, powiąż konkretną kwotę dolara z tą potrzebą finansową i poproś tylko o tę kwotę. Większa pożyczka osobista również nadwyręża Twój budżet, ponieważ wyższe raty pożyczki wpływają na Twoją zdolność do wywiązywania się z innych zobowiązań finansowych, takich jak kredyty studenckie czy spłata kredytu hipotecznego.

Artykuł sponsorowany

Redakcja myvisions.pl