Zalety bankowości internetowej

Internet zrewolucjonizował nasze życie. Wiele czynności, które jeszcze nie tak dawno mogliśmy wykonywać jedynie osobiście – zakupy, załatwianie spraw urzędowych czy bankowych, dostępne są już w internecie. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze i jest to po prostu wygodniejsze.

Co nam daje bankowość internetowa?

Bankowość internetowa pozwala na dostęp do naszego konta z każdego miejsca z dostępem do internetu. Dzięki rozwojowi branży telefonii komórkowej jest dostępna praktycznie z każdego miejsca. Jest ściśle powiązana z internetowymi zakupami, które dokonywać możemy wygodnie w domu, czy w czasie podróży. Jest to niewątpliwa zaleta, gdy w każdej chwili mamy dostęp do konta, możemy zrobić niezbędny przelew, który w wielu przypadkach dojdzie do odbiorcy niemal natychmiast. Plusem bankowości internetowej jest również fakt, że pozwala ona oszczędzać pieniądze, na przykład w przypadku płacenia rachunków. Nie musimy już płacić prowizji w punkcie stacjonarnym, w którym dokonywało się wpłat niegdyś. Teraz przelejemy środki z naszego konta, bezpośrednio na konto odbiorcy. Wygodny i szybki sposób na płacenie rachunków.

Dla kogo bankowość internetowa?

Wiele osób, szczególnie starszych, ma jeszcze problem z tym, aby przekonać się do bankowości internetowej. Jest to związane z trudniejszym przyswajaniem przez takie osoby nowinek technologicznych ale również brakiem zaufania do takich rozwiązań. Jest to zrozumiałe, jednak wszelkie obawy są na wyrost. Bankowość internetowa jest bezpieczna, a bezpieczeństwo z roku na rok jeszcze wzrasta. Oczywiście trzeba tutaj pamiętać o zasadach poufności naszych danych i danych logowania do portali bankowych. Bank może stosować wiele skutecznych zabezpieczeń, jednak nie uchronią one nas przed nami samymi. Błędy w dbaniu o bezpieczeństwo naszych kont w internecie mogą być bardzo kosztowne. Są one niezwykle medialne, co może wpływać negatywnie na wizerunek bankowości w sieci. Warto jednak przekonywać starszych członków rodziny, że bankowość internetowa jest wygodna, szybka i bezpieczna, a strach przed nowinkami technologicznymi ma tak naprawdę wielkie oczy.

Trudno przewidzieć w jakim kierunku bankowość w sieci podąży w następnych kliku latach. Wydaje się, że nadal głównym priorytetem będzie zwiększanie bezpieczeństwa użytkowania konta w internecie. W dalszej kolejności może nastąpić rozwój w płatnościach zbliżeniowych za pomocą telefonów komórkowych i zegarków – smartwatchy. Co jeszcze najbliższe kilka lat przyniesie? Zobaczymy ale możemy być pewni, że będzie to na pewno bardzo interesujące dla klientów.

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *