Płatności paysafecard – co musisz o nich wiedzieć?

Nie jest żadną tajemnicą, że w obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnych sposobów płatności gotówką. Konsumenci poszukują łatwych i bezpiecznych sposobów na dokonywanie płatności w internecie. Takim sposobem jest paysafecard, o czym opowiemy szerzej w poniższym artykule.

Paysafecard – co to takiego?

Zatwierdzony przez władze nadzoru bankowego innowacyjny sposób płatności paysafecard online to, mówiąc w skrócie, karta przedpłacona, za pomocą której można dokonywać zakupów w sieci. Dokonanie transakcji odbywa się poprzez potwierdzenie szesnastoznakowym kodem PIN. Z użyciem paysafecard można robić zakupy w różnego rodzaju sklepach internetowych z różnych branż i tysiącach platform internetowych, nabywać książki, utwory muzyczne, filmy czy też gry, ale oczywiście nie tylko. Karta paysafecard opiewać może na wybraną przez użytkownika kwotę, za którą ją nabywa – 20 zł, 30 zł, 50 zł, 100 zł lub 200 zł.

Czy musisz być posiadaczem konta bankowego lub karty kredytowej?

Otóż płatności paysafecard nie wymagają podawania żadnych danych osobowych. Nie musisz posiadać karty kredytowej ani konta bankowego. Dzięki temu użytkownik karty zyskuje gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie zachowuje pełną anonimowość. Klient może dokonywać zakupów w setkach sklepów internetowych bez narażania swojej prywatności. Jak już wspomnieliśmy – cały proces jest banalnie prosty i polega na podaniu zamieszczonego na karcie unikalnego kodu. Jest to zatem w pełni bezpieczne i przyjazne użytkownikowi.

Płatności paysafecard – jak doładować kartę?

Aby doładować kartę wystarczy nabyć kupony prepaid na wybraną kwotę. Doładowania paysafecard są szeroko dostępne w różnych punktach sprzedaży. Oczywiście doładowanie można także nabyć bez wychodzenia z domu – płatność za doładowanie paysafecard odbywa się wówczas przelewem. Nie trzeba wykorzystywać zakupionych środków od razu, za jednym zamachem. Pozostawione na karcie mogą zostać użyte w późniejszym czasie. 

Jest to rozwiązanie niezwykle popularne w świecie gier, muzyki, e-booków, książek, filmów, a więc szeroko rozumianej rozrywki, ale także w przypadku zakupów w sklepie internetowym. To świetne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy być może nie mają jeszcze własnego rachunku rozliczeniowego w banku. W przypadku płatności paysafecard nie ma wymogu posiadania konta bankowego. Tak naprawdę sposób ten zyskuje jednak na popularności i korzystać może z niego absolutnie każdy. Prywatność, bezpieczeństwo i łatwość dokonywania zakupów – to podstawowe cechy tego rodzaju innowacyjnej metody płatności.

Redakcja myvisions.pl