Nowoczesny tryb gotowości

Jeśli masz nowszy komputer, możesz go przegrzać, gdy jest w trybie uśpienia. Witryna Notebook Check dokonała odkryć, które pokazują, że trzy modele Dell, Asus i Lenovo mogą uzyskać ciepło o temperaturze ponad 50 stopni na zewnątrz i że urządzenia są wyczerpane.

Dotyczy to komputerów:


• Asus ZenBook 15
• Dell XPS 15 7590
• Lenovo IdeaPad S740 15

Najpoważniejszym przypadkiem jest rejestracja Lenovo IdeaPad S740 15, w którym zużycie energii zmierzona na 27, 4 wata przy zamkniętym ekranie i urządzeniu w trybie uśpienia. Zasadniczo zużycie energii przez komputery w trybie uśpienia wynosi około 2 watów.

Problem stanowi tryb zasilania

Wydaje się, że powodem jest tryb Modern Standby firmy Microsoft, który jest dalszym rozwinięciem trybu Connected Standby w systemie Windows 8. 1. W trybie Modern Standby, tj. w trybie uśpienia, aktywne są działania w tle, takie jak aktualizacje systemu i pobieranie, ale zwiększa to zużycie energii przez komputer.
Jednak badania sprawdzające notebooka pokazują, że urządzenie bardzo się nagrzewa, nawet po zainstalowaniu oczekujących aktualizacji i wyłączeniu Wi-Fi.
Możesz sprawdzić, czy Twój komputer ma Modern Standby w następujący sposób:
1. Otwórz menu Start.
2. Wpisz CMD i naciśnij wiersz polecenia.
3. Wpisz „powercfg / a” i naciśnij Enter.
Tutaj dowiesz się, które tryby zasilania są obsługiwane przez komputer. Jeśli dostępna jest opcja „S0 Low Power Idle”, komputer ma nowoczesny tryb gotowości tj. Modern Standby.
Jak dotąd nie ma oficjalnego sposobu obejścia tego problemu, alternatywą jest wyłączenie komputera zamiast wybierania trybu uśpienia, ale Microsoft bada tę sprawę.

Zobacz więcej podobnych artykułów na aspot.pl

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *