Jak przestać wydawać i nie popaść w długi?

Wszyscy chcemy przejąć kontrolę nad naszymi finansami i żyć bez długów. W czasie pandemii, bezpieczeństwo finansowe stało się kwestią ważniejszą niż kiedykolwiek. Niestety, zbyt łatwo jest popaść w coraz większe zadłużenie, zwłaszcza gdy pojawiają się nieprzewidziane rachunki.

Kiedy karty kredytowe lub debety wymykają się spod kontroli, łatwo skończyć wydając cały swój dochód na spłatę długu. Jest na to lepszy sposób. Zamiast marzyć o stylu życia, którego pragniesz, zacznij od realistycznego podejścia do stylu życia, na który Cię stać.

Oznacza to bycie brutalnie szczerym w kwestii swoich finansów osobistych. Oznacza to, że być może będziesz musiał przestać wydawać tak dużo na krótką metę i zacząć nadawać priorytety tym podstawowym rachunkom dla długoterminowego zysku.

Czy konsekwentnie wydajesz więcej niż zarabiasz?

Jeśli konsekwentnie wydajesz więcej niż zarabiasz, nie minie wiele czasu, zanim okaże się, że twoje miesięczne dochody pochłania spłata długów. Chcesz wiedzieć, jak przestać wydawać pieniądze i mieć dług pod kontrolą? Wypróbuj te najlepsze wskazówki, których pełna wersję znajdziesz na https://habza.com.pl/.

Zmień daty poleceń zapłaty i zleceń stałych

Płacąc za pomocą polecenia zapłaty, możesz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach. Zmiana daty płatności może również ułatwić Ci zarządzanie pieniędzmi i kontrolę nad terminami płatności rachunków. Być może zechcesz zgrupować wszystkie płatności razem lub rozłożyć je na cały miesiąc. W większości przypadków wystarczy szybki telefon, aby zmienić datę płatności – możesz również ustawić alarm, aby móc sprawdzić swoje konto i upewnić się, że Twoje polecenia zapłaty i zlecenia stałe zostaną pokryte.

Ustal budżet tygodniowy

Budżet tygodniowy jest o wiele łatwiejszy w zarządzaniu niż miesięczny. Może się okazać, że dzieląc wydatki na mniejsze części znajdziesz sposoby na oszczędzanie i dokonywanie kompromisów między wydatkami w ciągu miesiąca. https://habza.com.pl/ posiada użyteczne darmowe narzędzie do planowania budżetu, które pomoże Ci podjąć pierwsze kroki w celu uzyskania kontroli nad wydatkami.

Napisz listę zakupów

Zanim pójdziesz na zakupy, upewnij się, że napisałeś listę i trzymaj się jej. Być może będziesz mieć mniejszą pokusę, aby dodać te dodatkowe smakołyki do swojego wózka. Jeśli robisz zakupy online, może się okazać, że łatwiej będzie Ci trzymać się budżetu, ponieważ będziesz mieć bieżącą sumę w trakcie zakupów. Nie będziesz się też łatwo rozpraszać i będziesz robić mniej zakupów pod wpływem impulsu.

Zrezygnuj z niepotrzebnych smakołyków

Wyeliminowanie niepotrzebnych smakołyków może pomóc Ci zaoszczędzić, a istnieje wiele kreatywnych sposobów, aby się upewnić, że nie przegapisz. Następnie spróbuj zidentyfikować wszystkie kosztowne subskrypcje, które posiadasz i zadaj sobie pytanie, czy naprawdę potrzebujesz Netflixa lub członkostwa w siłowni. Anulowanie poleceń zapłaty, których nie potrzebujesz lub na które cię nie stać, może pomóc ci zaoszczędzić pieniądze – być może nawet będziesz mógł otrzymać zwrot pieniędzy. Następnie rzuć sobie wyzwanie, aby zorganizować najlepszy wieczór filmowy w domu lub znaleźć zajęcia fitness online, które nie kosztują ani grosza.

Redakcja myvisions.pl