Taśmy włókniste – właściwości i zastosowanie

Taśmy włókniste to produkty o szerokim zastosowaniu. Są one wykonywane z włókien poliestrowych, które to są klejone na gorąco. Włókna te są ze sobą łączone za pomocą specjalnego kleju PVA, dzięki czemu bardzo mocno do siebie przylegają. To sprawia, że tego typu taśmy są bardzo wytrzymałe. Jakie są ich właściwości oraz zastosowanie?

Właściwości taśmy włóknistych

Obecnie na rynku wybór taśm służących do zabezpieczenia ładunków jest bardzo duży. Oprócz taśm PP oraz PET ogromną popularnością cieszą się niezawodne podczas użytkowania taśmy włókniste bandownicze WG

Spina się je ręcznie przy wykorzystaniu drucianych zapinek. Jakie są zatem taśmy włókniste właściwości?

Otóż tego typu produkty charakteryzują się tym, że są bardzo odporne na poszczególne odkształcenia oraz działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Są one także:

– stabilne pod względem wymiarowym- wytrzymałe przy jednoczesnych zachowaniu dużej elastyczności

– bardzo wytrzymałe, mimo posiadania lekkiej wagi

– sprężyste -zapewniają amortyzację oraz dobrze chronią zabezpieczone paczki przed uszkodzeniem mechanicznym

– bezpieczne podczas użytkowania -są one miękkie oraz nie posiadają ostrych krawędzi

– bardzo łatwe w montażu -za pomocą odpowiedniego napinacza ręcznego

Taśmy włókniste posiadają stałe napięcie podczas transportu oraz dają możliwość ponownego napięcia taśmy w przypadku gdy ładunek zmniejszy swoją objętość. Ich szerokość może wynosić od 9 do 38 mm, a wytrzymałość od 275 do 2000 kilogramów.

Jakie jest zastosowanie taśm włóknistych?

W procesie produkcji taśm włóknistych używany jest klej na bazie kauczuku. Ich warstwa nośna jest wykonana z bardzo mocnych włókien. Taki sposób wytworzenia sprawia, że tego typu taśmy są bardzo mocne. Ich zalety sprawiły, że znalazły one bardzo szerokie zastosowanie w wielu miejscach, zarówno w domowych warsztatach, jak i wielu gałęziach przemysłu. Są one powszechnie stosowane do:

– spinania ciężkich ładunków

– zabezpieczenia towarów przewożonych na paletach

– wiązania sprasowanych na prasach tworzyw takich jak: makulatura, folia oraz różnorodne tekstylia

Taśmy WG są sprawdzonym wyborem dla wszystkich firm zajmujących się transportem towarów, zarówno tych małych, jak i dużych. Doskonale sprawdzają się również w wielu magazynach oraz w sektorze logistycznym.

Ich wytrzymałość jest bardzo podobna do taśm stalowych. Niemniej są one od nich lepszym wyborem, gdyż są nie tylko bardzo wytrzymałe, lecz także mocno odporne na rdze. Taśmy włókniste potrafią doskonale zabezpieczyć wiele ładunków przeznaczonych do transportu na długą odległość.

Redakcja myvisions.pl