Cele finansowe? To bardzo proste

Ustalanie celów finansowych może wydawać się podstawowym sposobem aby mieć wgląd w przepływ pieniędzy w Twoim budżecie, ale ustalanie celów finansowych jest tak naprawdę kluczem do wprowadzenia dyscypliny w zarządzaniu pieniędzmi. I choć ważne jest, aby żyć dzisiaj i wydawać, musisz także zaplanować jutro, aby mieć spokojną głowę.

Jak zacząć oszczędzać i zbierać pieniądze?


Każdy chyba przyzna, że nie ma nic tak wygodnego jak pieniądze.
Chociaż praca wydaje się być najbardziej opłacalną opcją dla mas, nie ma szans, żeby dotrzeć do zamierzonych celów bez planów działania. Wolność finansowa ma ogromną różnicę w jakości życia, nie tworzony ją jednak jedna wielką rzecz, ale wiele drobiazgów przez długi okres czasu. A robienie drobnych rzeczy nie stanie się, dopóki nie będziesz mieć planu, w który będziesz zaangażowany.Ważna rada: nigdy nie zapominaj, że wszelkie sukcesy, czy to w biznesie, w związkach, czy w życiu,zaczynają się i kończą się na drodze zaangażowania!
Wyznaczanie celów finansowych jest znaczącym krokiem, który musisz zrobić, jeśli zamierzasz zarządzać swoimi pieniędzmi w sposób, który pozwoli Ci osiągnąć niezależność finansową. Jeśli nie ustalasz konkretnych zamierzeń i codziennie nie wdrażasz planu, jesteś skazany na rozczarowanie.


Inną ważną cechą twoich celów finansowych jest to, że musisz mieć je wtedy na piśmie. To może wydawać się banalne, ale jest wadą większości planów. Zwykle ludzie czują, że mogą polegać na swojej pamięci, ale to błąd.


Oto wynik ankiety przeprowadzonej przez kiedyś Harvard Business School na temat wyznaczania celów, która wyraźnie wskazuje ten punkt.

Badanie wykazało, że:


83% osób nie ma jasno określonych celów
14% ma cele, ale nie są one spisane.
Tylko 3% osób ma cele na piśmie


Po 30 latach okazało się, że trzy procent z pisemnymi celami zarabiał zdumiewająco dziesięć razy więcej niż 83% osób bez pisemnych celów.

Zasadnicze więc będzie zrobienie sobie takiej ankiety ze samym sobą i szczerze odpowiedzenie na przykładowe pytania:
Czy twoje cele finansowe są na piśmie?
Czy masz plan działania krok po kroku, który doprowadzi do sukcesu finansowego?
Prawda jest taka, że ​​jesteś tam, gdzie jesteś dzisiaj finansowo, ponieważ nie zarządzałeś swoimi pieniędzmi w oparciu o określone cele finansowe. A to nieuporządkowane zarządzanie pieniędzmi kosztuje Cię finansowo.


Więc jeśli chcesz zmienić swoją przyszłość finansową, musisz wyznaczyć sobie pewne cele. I ustaw je najlepiej w następujących dziewięciu obszarach:
Ile chcesz zarobić na przyszłość?
Jak zamierzasz kontrolować wydatki, aby zmaksymalizować dochód?
Jakich instrumentów inwestycyjnych zamierzasz użyć, aby zwiększyć swoje pieniądze?
Czy chcesz mieć swój dom?
Jak zamierzasz utrzymywać się na emeryturze?
Jak zamierzasz się rozwijać, aby zwiększyć swoją zdolność do zarabiania pieniędzy!
Czy masz odpowiednie i odpowiednie ubezpieczenie, aby chronić siebie i swoją rodzinę?
Nie czekaj dłużej, weź kartę i pisz!

Redakcja myvisions.pl