Na czym polega faktoring online?

Wystawiasz stałym kontrahentom faktury z długim terminem płatności (np. 30-60 dni), ale zależy Ci na szybszym otrzymaniu pieniędzy? Rozwiązaniem jest faktoring online! To opcja, którą znajdziesz w PragmaGO – faktor wypłaci Ci pieniądze, dzięki czemu unikniesz zatorów płatniczych. Równocześnie zyskasz gotówkę na nowe inwestycje i bieżące wydatki. Na czym dokładnie polega faktoring? Sprawdź!

Czym jest faktoring online?

Faktoring online w PragmaGO to stałe finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności. Jeśli wystawiasz takie faktury – np. w branży transportowej lub budowlanej – nie musisz już czekać, aż Twój kontrahent przeleje Ci pieniądze. Gotówkę uzyskasz od faktora, czyli PragmaGO, w zamian za niewielką prowizję. Twój kontrahent zapłaci z kolei nie Tobie, a właśnie faktorowi. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu masz dostęp do stałych środków na bieżącą działalność przedsiębiorstwa!

Standardowy limit faktoringu w PragmaGO wynosi od 50 tys. zł do 1 mln zł. Warto zwrócić także uwagę na możliwość uzyskania darmowego ubezpieczenia odbiorców na wypadek ich niewypłacalności.

Poznajmy działanie usługi faktoringu online na przykładzie:

Pan Jan prowadzi firmę transportową i wystawia faktury z terminem płatności 60 dni. Zamiast czekać, aż kontrahent przeleje pieniądze – decyduje się skorzystać z oferty PragmaGO. Wypełnia wniosek, w którym dodaje swoich stałych odbiorców. Po pozytywnej decyzji i podpisaniu umowy, Pan Jan zgłasza poprzez Strefę Klienta faktury wystawiane na swoich kontrahentów. Niemal natychmiast po potwierdzeniu zasadności faktury otrzymuje gotówkę na swoje konto, może dzięki temu opłacić bieżące wydatki. W terminie płatności faktury kontrahent pana Jana przelewa pieniądze faktorowi, czyli PragmaGO.

Jak złożyć wniosek o faktoring online?

Złożenie wniosku o faktoring online w PragmaGO jest szybkie i proste. Wystarczy wypełnić formularz przez internet – całość zajmuje nie więcej niż 5 minut. W takim wniosku podajesz przede wszystkim dane swojej firmy (NIP, branżę), NIP-y kontrahentów oraz limit faktoringu, który Cię interesuje. 

Ostatnim krokiem jest potwierdzenie tożsamości. Zrobisz to z wykorzystaniem przelewu na 1 zł z firmowego konta lub logowaniem do konta bankowego poprzez Kontomatik. Już w 1-2 dni otrzymasz decyzję.

Co ważne – przed skorzystaniem z usługi faktoringu nie jest weryfikowana zdolność kredytowa. Rozwiązanie sprawdzi się więc także w przypadku nowych firm lub start-upów!

Kiedy warto skorzystać z faktoringu?

Usługa faktoringu to świetne rozwiązanie w każdej branży. Najlepiej sprawdzi się, jeśli chcesz:

  • regularnie i szybko odzyskiwać gotówkę – bez czekania, aż kontrahent opłaci fakturę w odległym terminie,
  • uniknąć zatorów płatniczych, żeby zapewnić firmie płynność finansową i możliwość spłacania bieżących zobowiązań, np. wypłat dla pracowników.

Faktoring na podstawie umowy jest stosowany, jeśli współpracujesz ze stałymi klientami, którym wystawiasz faktury regularnie. Jeżeli z kolei zależy Ci na opłaceniu pojedynczej faktury – skorzystaj z innej opcji, czyli jednorazowego finansowania faktur!

Redakcja myvisions.pl