Jak zarabiać na blogu?

Zarabianie na blogu to coś o czym marzy wielu z nas. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż zarabianie na pasji jaką jest blogowanie. Jednak zanim zaczniemy zarabiać czeka nas wiele pracy. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na wygląd naszego bloga. Jest to ważne, gdyż dobre ułożenie tekstu, spisu treści i miejsca na komentarze ułatwia czytelnikom szukania konkretnych informacji. Możemy wykorzystać gotowe szablony na bloga, które są dostępne na wszystkich platformach. Gdy wygląd nam się podoba, jest to czas do tworzenia treści. Musimy tworzyć ciekawe wpisy, które zaciekawią czytelników. Tutaj bardzo ważna jest regularność. Musimy ustalić konkretne dni i godziny wrzucania postów. Dzięki temu stali czytelnicy będą wiedzieć kiedy zajrzeć na bloga, żeby przeczytać nowy artykuł.

Jak zacząć zarabiać na blogu?

Zarabiać możemy na wiele sposobów. Pierwszy z nich to umieszczenie na bogu reklam. Umożliwi nam to program AdSense. Przy kilku tysiącach czytelników w miesiącu pozwoli nam to na pokrycie kosztów prowadzenia bloga. Tutaj zarobek jest zależny właśnie do liczby wyświetleń. Zatem kiedy nasz blog się rozrośnie możemy zarobić sporą sumę z reklam. W swoich artykułach możemy także umieszczać linki afiliacyjne. Pisząc o modzie, możemy np. podlinkować ciekawe ubrania. Dzięki temu jeśli czytelnicy skorzystają z linku i coś kupią, to dostaniemy procent od sprzedaży. Z reguły jest to 5-10 procent.

Kolejny sposób na zarabianie na blogu to współprace z markami. Z tego tytułu możemy spokojnie zarobić dużo więcej niż w przypadku pracy na etacie. Przyjmuje się, że jeśli odwiedza nas 100 tysięcy czytelników miesięcznie, to możemy liczyć na zarobek około 3-4 tysięcy złotych za współprace. Jednak stawki są zależne od dziedziny w której tworzymy. Wpływ na wysokość zarobku mają także inne prowadzone konta w social mediach. To głównie płatne współprace pozwalają blogerom się utrzymać. Kiedy dopiero zaczynamy tworzyć bloga, możemy liczyć na współprace barterowe. Polega to na tym, że np. firma z ubraniami wysyła nam kilka ciuchów, które musimy pokazać na blogu. Dzięki temu możemy zyskać fajne ubrania, które zatrzymamy lub sprzedamy.

Sprzedaż własnych produktów

Ostatnią opcją na zarobek dla blogera jest sprzedaż własnych produktów. Może zapewnić nam zarobek nawet większy niż współprace z markami. Jednak wcześniej musimy zgromadzić grono czytelników, którzy chcieliby kupić nasze produkty. Możemy sprzedawać ubrania, kubki, i inne gadżety dostosowane do wieku naszych odbiorców. Dobrym sposobem na zarobek jest także wydanie i sprzedaż własnej książki.

Redakcja myvisions.pl