Darmowe sposoby na naukę języka angielskiego – jakie są?

Z całą pewnością w obecnych czasach umiejętność mówienia po języku angielskim jest potrzebne, ze względu na to, że jest to światowy język. Tak naprawdę w każdym kraju, nie tylko anglojęzycznym, jego znajomość nam się przyda. Niemniej jednak uspokajamy, ponieważ jest to jeden z prostszych języków do nauki. Przeczytaj nasz tekst i poznaj darmowe sposoby, aby przyswoić angielski.

Darmowe sposoby na naukę języka angielskiego:

– Czytanie na głos – jest to pierwszy krok aby przełamać swoją nieśmiałość. Takim sposobem przyzwyczaisz mięśnie twarzy, język i pozostałe organy mowy do obcojęzycznych ruchów. Czytając z pewnością natrafisz na nieznane słówka oraz całkiem sporo tych, które już opanowałeś. Dzięki czytaniu nie tylko utrwalisz sobie słownictwo, lecz także poznasz nowe konteksty użycia, dzięki czemu zrobisz szybsze postępy.

– Shadowing – jest techniką polegającą na głośnym powtarzaniu słów lub całych zdań po osobie, która posługuje się angielskim. Takie ćwiczenia można wykonywać między innymi podczas oglądania filmu, czy też słuchając podcastów. Usłyszysz swój głos brzmiący w języku angielskim i przywykniesz do niego.

– Scenki – ten punkt polega na wyobrażaniu sobie scenek w których mogłabyś się znaleźć na przykład w sklepie, na imprezie lub w knajpie. Wymyślaj, że rozmawiasz z kimś po angielsku. Warto ćwiczyć takie dialogi na głos, a także w myślach.

– Notuj nowe słówka – niestety ale większość nowych słówek, których nigdzie nie zapiszesz po prostu wylecą Ci z głowy. Aby temu zaradzić, wejdź w nawyk noszenia ze sobą kolorowego notesika lub używania aplikacji, w których będziesz mógł je sobie notować. Gdy tylko usłyszysz lub przeczytasz nowe słowo lub wyrażenie, zanotuj je w kontekście, czyli razem ze zdaniem i znaczeniem, w którym je napisano. Oszczędzisz tym samym czas i przy ponownym zetknięciu ze słówkiem nie będziesz musiał zachodzić w głowę, co też ono mogło znaczyć.

– Dużo rozmawiaj – najlepszym sposobem na naukę języka jest praktyka. Jeżeli nie masz w pobliżu osób, które chciałby z tobą pokonwersować po angielsku, to zachęcamy do zainstalowania aplikacji na telefonie. Na takiej apce spotykają się ludzie z całego świata, którzy chcą uczyć się języków obcych. Możesz nawiązać kontakt z mieszkańcem Anglii lub Stanów Zjednoczonych i dzięki rozmowom poziom Twojego angielskiego z pewnością się polepszy.

– Studia dzienne – jest to z pewnością dobry sposób na bezpłatną naukę języka. Ignatianum jest uczelnią wyższą, która oferuje właśnie taki kierunek – https://www.ignatianum.edu.pl/bezplatne-kursy-jezykowe-online. Na takich studiach nauczyć się zarówno gramatyki, jak i słownictwa oraz odpowiedniego akcentu.

Redakcja myvisions.pl