Czy warto zainwestować w prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Ostatnie lata związane choćby z pandemią COVID-19 daje nam pogląd na to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może się wydarzyć, dlatego warto rozważyć ubezpieczenie zdrowotne prywatne. W pierwszym kwartale ubiegłego roku aż około 3 mln Polaków zdecydowało się na wykupienie polisy. Prywatne ubezpieczenia to oferty pakietów medycznych, dzięki którym możesz zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim bliskim. Z takimi pakietami dostajesz możliwość zmniejszenia oczekiwania na wizytę u specjalisty, masz możliwość skorzystania z usług prywatnego leczenia na terenie całego kraju, a składka za takie ubezpieczenie jest dostosowana do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Zalety posiadaniapolisy zdrowotnej

Zaletą posiadania dodatkowego ubezpieczenia prywatnego jest dogodny dostęp do wysokiej jakości opieki specjalistycznej. Ponadto prywatni lekarze bardzo szybko i sprawnie przeszli na obsługę online, by swoim klientom nie utrudniać dostępu do opieki medycznej, niektóre nawet umożliwiły wsparcie z zakresu pomocy psychologicznej osobom, którym ciężko było się odnaleźć w dobie pandemii.

Ubezpieczenie zdrowotne prywatne najczęściej gwarantuje nam wsparcie w razie poważnego zachorowania, abyśmy mogli skupić się na rekonwalescencji i pełnym powrocie do zdrowia. W przypadkach chorób bardziej przewlekłych liczy się także jak najbardziej komfortowy i łatwy dostęp do lekarzy specjalistów, co w czasach pandemii zajmuje nam czasami miesiące. 

Dla kogo ubezpieczenie zdrowotne prywatne?

Prywatne ubezpieczenia to w najważniejszej kwestii możliwość skorzystania ze świadczeń medycznych objętych ubezpieczeniem. Bardzo często takie polisy obejmują nie tylko ubezpieczenie jednej osoby, ale także naszych dzieci. 

Nieważne, czy zdecydujemy się na indywidualne, czy rodzinne ubezpieczenie – tak samo otrzymamy dostęp do wysokiej gamy specjalistów medycznych, badań czy zabiegów operacyjnych. Okazuje się zatem, że polisy ubezpieczeniowe przeznaczone są dla każdego. Ten, kto zdecyduje się zainwestować w ubezpieczenie zdrowotne prywatne, może wiele zyskać; dzięki niemu nie będziemy zmuszeni czekać w długich kolejkach, z jakimi mamy do czynienia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na co warto zwrócić uwagę przez wykupieniem polisy?

Polisy ubezpieczeniowe najłatwiej będzie nam zawrzeć bezpośrednio przez pośrednika w towarzystwie ubezpieczeniowym. Pośrednik zazwyczaj współpracuje z wieloma prywatnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi i dzięki temu możemy uzyskać różnorodność oferowanych ubezpieczeń zdrowotnych. 

Warto także zwrócić uwagę na to, co dla nas będzie najważniejsze w takowym ubezpieczeniu; musimy wiedzieć, jaką dziedzinę życia chcemy ubezpieczyć i czego oczekujemy od polisy. Należy wspomnieć, że składka za ubezpieczenie, a dokładnie jej wysokość będzie generowana przez zakres ubezpieczenia, stan zdrowia i przede wszystkim wiek osoby ubezpieczanej. Dlaczego warto posiadać dodatkową polisę? Ponieważ dzięki takiemu ubezpieczeniu mamy wygodny i szybszy dostęp do specjalistów medycznych na terenie całej Polski.

Co obejmuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Kupując ubezpieczenie zdrowotne prywatne,zyskujemy przede wszystkim wygodę i czas, ponieważ nie musimy czekać miesiącami na wizytę u lekarzy specjalistów. W ramach prywatnych ubezpieczeń mamy dostęp do wielu prywatnych przychodni, a nawet szpitali. Bardzo często dostajemy możliwość skorzystania z usług lekarzy, który nie przyjmują w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, a warte uwagi jest także to, że towarzystwa ubezpieczeniowe często dają nam nielimitowany dostęp do prywatnych specjalistów, a także lekarzy pierwszego kontaktu. Badania specjalistyczne, które potrzebne są nam do zdiagnozowania naszych schorzeń, są bardzo drogie, a i czas, jaki musimy odczekać, bywa źródłem frustracji.

Reasumując: ubezpieczenie zdrowotne prywatne to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które często korzystają z prywatnej opieki medycznej, bo dzięki temu przy leczeniu długofalowym taka polisa niezwykle nam się opłaca. Składki miesięczne są dużo niższe niż wizyta w gabinecie prywatnym. Pamiętajmy jednak, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie zastąpi nam obowiązkowego ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia – taka polisa jest dodatkowym ubezpieczeniem.

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *