Brodzik prysznicowy wygłuszający hałas spadającej wody

W dobrze przemyślanej łazience nie ma miejsca na przypadkowość  – połączenie różnych materiałów i ich wzajemne oddziaływanie na siebie odgrywa olbrzymią rolę w jakości naszego życia. Podczas codziennych rytuałów kąpielowych i rutynowych czynności higienicznych pragniemy choć odrobiny komfortu, którego może dostarczyć funkcjonalne wyposażenie łazienki. Jakie cechy powinna mieć domowa łazienka? Na które elementy należy zwrócić uwagę przy wyborze kabiny prysznicowej z brodzikiem, wanny lub umywalki?

Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Wybór modelu brodzika do kabiny prysznicowej to bardzo ważna decyzja, brodzik zostanie bowiem z nami na lata, stanowiąc integralną część łazienki. Nowoczesne wyposażenie łazienkowe nie raz potrafi zaskoczyć nie tylko ponadczasowym designem, oryginalną formą, niebanalnymi kolorami i efektownym wykończeniem, ale przede wszystkim lekką, a przy tym wytrzymałą konstrukcją. Akrylowy brodzik pięciokątny pasuje do kabiny prysznicowej narożnej – warto zwrócić uwagę na jego głębokość oraz walory użytkowe. Właściwości funkcjonalnego brodzika to przede wszystkim powłoki antybakteryjne, antypoślizgowe, termoizolacyjne i ułatwiające czyszczenie. Brodzik o nietypowy kształcie czy klasyczny model np. brodzik 90×80 lub brodzik 70×100 wysokiej jakości jest dodatkowo pokryty powłoką tłumiącą dźwięk spadającej wody.

Nowoczesne kabiny prysznicowe z brodzikiem ograniczającym hałas sprawią, że podczas mycia się poczujemy się bardziej komfortowo. Zapewnienie sobie tych wszystkich udogodnień, oferowanych przez producentów armatury, zwiększy poczucie satysfakcji z dokonania właściwego wyboru wyposażenia do łazienki.

Rodzaje brodzików prysznicowych

Idealnie dopasowany brodzik do kabiny prysznicowej i potrzeb użytkowników gwarantuje wygodę oraz wysoki poziom higieny. Akrylowe brodziki oparte na stelażu to klasyczne rozwiązanie, często stosowane we współczesnych łazienkach. Do wyboru mamy jeszcze wzmocnione brodziki na nośniku styropianowym oraz płaskie brodziki, idealne do zlicowania z posadzką.

Obok brodzików akrylowych producenci zaopatrują sklepy w brodziki prysznicowe wykonane z odlewu mineralnego, imitujące naturalny marmur. To rozwiązanie prezentuje się efektownie i pasuje do eleganckich łazienek w stylu glamour. Natomiast do prysznica walk-in stosuje się odpływ liniowy 70 cm lub 60 cm.

Brodziki, które łatwo wpuścić w podłogę to modele ultrapłaskie, które pozwalają uzyskać bezprogowe wejście pod prysznic oraz pozostawiają więcej przestrzeni w łazience. Ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy w rodzinie są starsze osoby lub osoba poruszająca się na wózku czy przy pomocy balkoniku. Kabiny prysznicowe z brodzikiem asymetrycznym i półokrągłym nie są tak powszechnie stosowane jak prostokątne czy kwadratowe. Można je dostać w lepiej zaopatrzonych sklepach, dysponujących szerokim asortymentem wyposażenia do domowych łazienek.

Artykuł sponsorowany

Redakcja myvisions.pl