Prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Krakowie

Alkohol jest nieodłączną częścią spotkań towarzyskich. Czasem zdarza się jednak, że jego spożywanie wymyka się spod kontroli. Jeśli zauważamy u siebie lub bliskiej osoby taki problem, dobrym rozwiązaniem będzie ośrodek terapii uzależnień w Piasecznie.

Alkohol jest nieodłączną częścią spotkań towarzyskich. Czasem zdarza się jednak, że jego spożywanie wymyka się spod kontroli. Jeśli zauważamy u siebie lub bliskiej osoby taki problem, dobrym rozwiązaniem będzie ośrodek terapii uzależnień.

Profesjonalni terapeuci zajmują się nie tylko leczeniem alkoholizmu, ale też narkomanii, lekomanii i hazardu. Chory, który zdecyduje się na odwyk alkoholowy w Krakowie może liczyć na kompleksową pomoc. Dzięki temu, nie tylko wyjdzie z nałogu, ale też nauczy się żyć w trzeźwości po opuszczeniu ośrodka. Proces terapeutyczny w ośrodku leczenia uzależnień w Krakowie obejmuje zajęcia indywidualne i grupowe, warsztaty, zajęcia sportowe, ergoterapię i spotkania edukacyjne. Bardzo ważne jest również objęcie pomocą rodziny osoby uzależnionej. W ten sposób, tworzy się przyjazne środowisko dla chorego, które będzie dla niego wsparciem po opuszczeniu ośrodka. Mechanizm współuzależnienia jest bardzo skomplikowany, dlatego nie można pomijać rodziny chorego, która cierpi z powodu nałogu bliskiej osoby.

Nawet najbardziej profesjonalny terapeuta nie będzie jednak w stanie pomóc osobie, która nie chce zerwać z nałogiem. Bardzo ważna jest motywacja do zmian. Bardzo często jest ona jednak krótkotrwała, dlatego nie należy odkładać decyzji o rozpoczęciu leczenia. Dobrym rozwiązaniem będzie prywatny ośrodek leczenia uzależnień, ponieważ kolejki do publicznych placówek bywają bardzo długie. Przedłużający się czas oczekiwania zniechęca uzależnionego do podjęcia leczenia. Zaletą prywatnej terapii jest również mniejsza liczba pacjentów. Dzięki temu, specjaliści traktują uzależnionych indywidualnie i są w stanie poświęcić im więcej uwagi. Taka sytuacja jest korzystna również z punktu widzenia terapeuty, który ma czas, żeby dotrzeć do źródła problemu i efektywniej pomagać swoim pacjentom w trakcie odtruwania alkoholowego w Krakowie.

Pobyt w ośrodku terapii uzależnień trwa zaledwie kilka tygodni, ale jest w stanie całkowicie odmienić życie chorego. Nie warto zwlekać z decyzją o rozpoczęciu leczenia, ponieważ bez profesjonalnej pomocy, problem wciąż będzie się pogłębiał.

Redakcja myvisions.pl