Oświetlenie miejsca praca w domu

Aranżując dla siebie kącik pracy we własnej przestrzeni domowej, oprócz oczywiście niezawodnego biurka i krzesła, a także potrzebnych mebli, niezwykle ważną rolę odgrywa oświetlenie. To właśnie ono pozwala stworzyć na biurku odpowiednie warunki, ono chroni oczy przed wytężaniem wzroku, ono jest niezbędne, aby praca przebiegała sprawnie i dokładnie. Jakie więc oświetlenie okaże się być najlepsze? Jakie lampy biurkowe wybrać dla konkretnego miejsca?

Prawidłowe oświetlenie miejsca pracy

Wybierając oświetlenie na biurko, to ma niebywale duże znaczenie dla naszego zdrowia. Jeśli przestrzeń jest źle oświetlona, organizm szybciej się męczy, a wzrok pogarsza. Źle dobrane lampy wpływają negatywnie na samopoczucie, nie pozwalają się skupić, a do tego znacząco ograniczają wydajność pracy. Jak się więc przed tym ustrzec?

Oświetlenie na biurku powinno być jak najbardziej zbliżone do światła naturalnego. Warto pamiętać o tym, aby składało się ono z dwóch źródeł światła – głównego, jak również i kierunkowego, czyli punktowego, indywidualnie dopasowanego do swoich potrzeb. Odpowiednia lampka powinna zagwarantować z jednej strony dostateczne oświetlenie, z drugiej chronić przed zbyt intensywnym światłem, które może oślepiać. Różnorodne propozycje lamp znaleźć można między innymi tutaj: https://www.bricomarche.pl/oswietlenie/oswietlenie-wewnetrzne/lampy-biurowe

Czym powinna charakteryzować się lampka biurkowa?

Wybierając odpowiednią lampkę na biurko, ta powinna dawać możliwość dopasowania jej kierunku światła do konkretnych potrzeb odbiorcy. Doskonale sprawdza się więc tutaj długie, giętkie ramię, dzięki któremu można i zmienić kierunek strumienia światła i kąt nachylenia i odpowiednią odległość czy to od komputera, od książki czy dokumentów. W przypadku, gdy takie lampy nie wydają się być odpowiednimi, można postawić na klasyczne, przenośne, tak, aby móc je ustawić w takim miejscu na biurku, by przy konkretnych pracach zagwarantowały one jak najlepsze światło. Warto pamiętać także o jej ustawieniu. Powinna ona znajdować się po lewej stronie, jeśli osoba jest praworęczna i po prawej stronie, jeśli jest leworęczna. Sama odległość między żarówką, a daną powierzchnią, nie powinna być większa, niż 35 centymetrów. 

Dzięki tak dużej różnorodności produktów, bez wątpienia każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie, dostosowując je do miejsca swojej pracy i jej rodzaju. 

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.