Jak dopasować odpowiednią szafkę na klucze?

Każdy posiadacz kilku kompletów kluczy doskonale wie, jak trudno jest zachować w nich porządek i odnaleźć właściwy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Rozwiązaniem tego powszechnego problemu są szafki na klucze i skrzynki metalowe, w których można bezpiecznie przechowywać uporządkowane pęki i komplety, jak również pojedyncze kluczyki. W przypadku szafek na klucze można liczyć na bardzo szeroki wybór takich produktów, występujących w różnych pojemnościach oraz konfiguracjach. Każdy użytkownik może więc dopasować taką szafkę na klucze do własnych potrzeb. Inna szafka lub skrzynka spełni oczekiwania właściciela domu jednorodzinnego, a zupełnie inna właściciela firmy, który posiada ich znaczne ilości. Jak dopasować taką szafkę, aby spełniała swoją funkcję i nie zajmowała za wiele miejsca?

Na co zwrócić uwagę wybierając szafkę na klucze?

Zwykle dostępne na rynku szafki na klucze wykonane są z wysokiej jakości metalu, który jest odporny na intensywne użytkowanie lub uderzenia. Materiał ten zapewnia funkcjonalne i bardzo długie użytkowanie i odporność na różne czynniki. Chcąc zakupić szafkę na klucze, należy przede wszystkim zastanowić się nad jej rozmiarem. Będzie on zawsze uzależniony od ilości kluczy, które mają być w niej przechowywane. Najmniejsze szafki mieszczą pięć sztuk, ale można również wybierać spośród szafek na klucze, które zabezpieczą kilkadziesiąt, a nawet kilkaset egzemplarzy. W przypadku użytkowania domowego, najczęściej wybierane są szafki wiszące z pełnymi lub przeszklonymi drzwiami, występujące w najmniejszych rozmiarach. Jeśli poszukiwana jest szafka do portierni, warsztatu, recepcji, czy szkoły, wówczas należy wybierać spośród większych modeli o odpowiedniej pojemności. Bardzo chętnie stosuje się szafki z przeszklonymi drzwiami i możliwością regulacji listwy na klucze.

Na jakie zabezpieczenia można liczyć w szafkach na klucze?

Zwykle szafki na klucze wyposażone są w jeden zamek. Powinien on w zupełności wystarczyć, jeżeli klucze znajdujące się w środku nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. W razie takiej konieczności, można również wybrać wśród szafek na klucze taką, która wyposażona została w dwa zamki, dla większego bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są również szafki na klucz ewakuacyjny z przeszklonymi drzwiczkami przednimi. Niektóre modele takich szafek na klucze wyposaża się dodatkowo w zbijak do szyb, aby ułatwić sprawne wyjęcie klucza i umożliwić ewakuację. Warto skontaktować się przed dokonaniem zakupu ze sprzedawcą, aby dowiedzieć się, jakie zabezpieczenia oferuje jego firma.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *