Duże płytki podłogowe

Pragniesz odświeżyć swoją podłogę, ale nie chcesz wydawać majątku? W takim razie duże płytki podłogowe to idealne rozwiązanie dla ciebie! Bogaty wybór płyt, które łatwo się montuje i utrzymuje w czystości, to tylko jedna z wielu zalet. Przekonaj się sam, czytając poniższy artykuł.

Niezależnie czy projektujesz salon, kuchnię czy łazienkę w swoim mieszkaniu lub tym dla klienta – zawsze warto korzystać ze sprawdzonych i najlepszych narzędzi, które ułatwią nam pracę. Szczególnie, kiedy elegancję i luksus definiuje w dużym stopniu dbałość o najdrobniejsze szczegóły oraz kiedy każdy element powinien idealnie ze sobą współgrać.

Zwróć dużą uwagę na płytki wielkoformatowe, jeśli pomieszczenie chcesz urządzić z wykorzystaniem nieszablonowych rozwiązań.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • do jakich pomieszczeń wybrać płytki wielkoformatowe
  • jakie duże płytki podłogowe wybrać

Duże płytki podłogowe – idealne do dużych pomieszczeń

W dużych pomieszczeniach warto przyjrzeć się płytkom podłogowym o wymiarach kafelków ponad 60 cm. Są to, np. płytki 100×100 cm. Takie rozwiązanie szczególnie przypadnie do gustu użytkownikom pomieszczeń przestronnych, w których można ułożyć kilkadziesiąt, a nawet kilkaset metrów kwadratowych.

Zaletami dużych płytek jest:

  • montaż, który jest bardzo łatwy. Kleimy i nakładamy fugę w dużo mniejszej ilości, niż w przypadku układania małych kafelków.
  • Prosta powierzchnia nadaje spójnego i eleganckiego kształtu.
  • Uzyskujemy jednolitą powierzchnię, która optycznie powiększa mieszkanie.

Płytki podłogowe – jakie wybrać?

Duże płytki podłogowe wykonane są zazwyczaj z solidnych i różnych surowców, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz wodę. Warto wybrać też kafelki, które posiadają powłoki antypoślizgowe, a także są łatwe w utrzymaniu w czystości i czyszczeniu.

Najczęściej spotykane są płytki gresowe i terakotowe. Gres jest materiałem bardziej wytrzymałym i łatwiejszym w utrzymaniu w czystości. Nie jest to jednak jedyna różnica pomiędzy tymi materiałami.

Płytki gresowe (głównie gres porcelanowy) wykonuje się są z gliny i kaolinu, a terakotowe z gliny i barwionych kruszyw. W obu przypadkach proces powstawania wygląda tak samo. Pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnieniu płytki ulegają wypaleniu, co sprawia, że stają się trwałe.

Płytki gresowe są bardzo trwałe, nie nasiąkają wodą, są wodoodporne i odporne na ścieranie. Ponadto nie wymagają one specjalnej konserwacji oraz codziennego czyszczenia, co jest przeciwieństwem terakotowych.

Zaletą płytek terakotowych natomiast jest ich wytrzymałość oraz odporność na zarysowania. Wybierz płytki do swojego wnętrza na https://kaflando.pl/

Redakcja myvisions.pl