Co na obiad dla dzieci? – cenne wskazówki i porady dla wszystkich mam!

Przygotowywanie codziennych obiadów dla całej rodziny to prawdziwa zmora każdej mamy. O ile matka wraz ze swoim mężem mogą zjeść praktycznie wszystko, o tyle z dziećmi jest już zdecydowanie trudniej. Często myślimy więc co na obiad dla dzieci warto zrobić. Tutaj z odpowiedzią przychodzą nam inne mamy, którym udało się skutecznie rozwiązać ten problem. Tak więc jakie jest zdanie matek, które również muszą każdego dnia przyrządzać posiłki dla całej rodziny, a przede wszystkim dla dzieci?

Główną metodą, którą stosują matki jest przygotowywanie całego jadłospisu na cały tydzień. Tym oto sposobem można zaoszczędzić mnóstwo czasu. Przykładowo można usiąść sobie wygodnie na kanapie w niedzielny wieczór i zapytać wszystkich członków rodziny na co mają ochotę do jedzenia. Następnie wszystkie pomysły wystarczy spisać na kartce. Teraz pozostaje wyselekcjonowanie jedynie siedem potraw, które znajdą się na gotowym menu na cały tydzień. W ten sposób oszczędzamy sporo czasu, a mąż w poniedziałkowy dzień może zrobić potrzebne zakupy na cały tydzień.

Oczywiście układając taki jadłospis musimy wziąć pod uwagę, co na obiad dla dzieci będzie zdrowe i pożywne. To zadanie będzie ułatwione, jeśli do układania jadłospisu usiądziecie całą rodziną. W ten sposób dzieci będą czuły się potrzebne i będą wiedzieli, że mają na to poważny wpływ. Warto przeplatać małe porcje pożywnego obiadu z pysznymi deserami dla dzieci. Przykładowym obiadem może być chociażby klasyczny obiad z ziemniakami i ulubionymi kotlecikami mięsnymi. Na deser może być pożywny budyń czekoladowy bądź naleśniki z domowym dżemem.

boboline.pl

Redakcja myvisions.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *